    Samtec Inc. TW-05-05-L-D-310-114
    Part No.:
    TW-05-05-L-D-310-114
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-05-05-L-D-310-114.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 10POS
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.594" (15.088mm)
    Length - Post (Mating):
    0.170" (4.318mm)
    Length - Stack Height:
    0.310" (7.874mm)
    Length - Tail:
    0.114" (2.896mm)