    Samtec Inc. TW-05-06-LM-D-415-080
    Part No.:
    TW-05-06-LM-D-415-080
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-05-06-LM-D-415-080.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 10POS
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.178" (4.521mm)
    Length - Stack Height:
    0.415" (10.541mm)
    Length - Tail:
    0.080" (2.032mm)