    Samtec Inc. TW-05-06-S-S-350-110
    Part No.:
    TW-05-06-S-S-350-110
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-05-06-S-S-350-110.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 5POS
    Number of Positions:
    5
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.213" (5.410mm)
    Length - Stack Height:
    0.350" (8.890mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)