    Samtec Inc. TW-05-07-S-S-530-100
    Part No.:
    TW-05-07-S-S-530-100
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-05-07-S-S-530-100.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 5POS
    Number of Positions:
    5
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.752" (19.101mm)
    Length - Post (Mating):
    0.122" (3.099mm)
    Length - Stack Height:
    0.530" (13.450mm)
    Length - Tail:
    0.100" (2.540mm)