    Samtec Inc. TW-05-10-L-D-280-160
    Part No.:
    TW-05-10-L-D-280-160
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-05-10-L-D-280-160.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 10POS
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    TW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.614" (15.596mm)
    Length - Post (Mating):
    0.174" (4.420mm)
    Length - Stack Height:
    0.280" (7.112mm)
    Length - Tail:
    0.160" (4.064mm)