    Samtec Inc. TW-05-10-L-D-315-100
    Part No.:
    TW-05-10-L-D-315-100
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-05-10-L-D-315-100.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 10POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.614" (15.596mm)
    Length - Post (Mating):
    0.199" (5.055mm)
    Length - Stack Height:
    0.315" (8.000mm)
    Length - Tail:
    0.100" (2.540mm)