    Samtec Inc. TW-06-01-L-D-145-105
    Part No.:
    TW-06-01-L-D-145-105
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-06-01-L-D-145-105.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 12POS
    Number of Positions:
    12
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.323" (8.204mm)
    Length - Post (Mating):
    0.073" (1.854mm)
    Length - Stack Height:
    0.145" (3.683mm)
    Length - Tail:
    0.105" (2.667mm)