    Samtec Inc. TW-06-01-L-D-170-070
    Part No.:
    TW-06-01-L-D-170-070
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-06-01-L-D-170-070.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 12POS
    Number of Positions:
    12
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.323" (8.204mm)
    Length - Post (Mating):
    0.083" (2.108mm)
    Length - Stack Height:
    0.170" (4.318mm)
    Length - Tail:
    0.070" (1.778mm)