    Samtec Inc. TW-06-12-G-S-840-090
    Part No.:
    TW-06-12-G-S-840-090
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-06-12-G-S-840-090.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 6POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.110" (28.194mm)
    Length - Post (Mating):
    0.180" (4.572mm)
    Length - Stack Height:
    0.840" (21.336mm)
    Length - Tail:
    0.090" (2.286mm)