    Samtec Inc. TW-06-12-G-S-984-063
    Part No.:
    TW-06-12-G-S-984-063
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-06-12-G-S-984-063.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 6POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.110" (28.194mm)
    Length - Post (Mating):
    0.063" (1.600mm)
    Length - Stack Height:
    0.984" (25.000mm)
    Length - Tail:
    0.063" (1.600mm)