    Samtec Inc. TW-07-05-G-S-210-190
    Part No.:
    TW-07-05-G-S-210-190
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-07-05-G-S-210-190.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 7POS
    Number of Positions:
    7
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.594" (15.088mm)
    Length - Post (Mating):
    0.194" (4.928mm)
    Length - Stack Height:
    0.210" (5.334mm)
    Length - Tail:
    0.190" (4.826mm)