    Samtec Inc. TW-07-05-G-S-390-102
    Part No.:
    TW-07-05-G-S-390-102
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-07-05-G-S-390-102.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 7POS
    Number of Positions:
    7
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.594" (15.088mm)
    Length - Post (Mating):
    0.102" (2.591mm)
    Length - Stack Height:
    0.390" (9.900mm)
    Length - Tail:
    0.102" (2.600mm)