    Samtec Inc. TW-08-06-T-D-430-105
    Part No.:
    TW-08-06-T-D-430-105
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-08-06-T-D-430-105.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 16POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.138" (3.505mm)
    Length - Stack Height:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Tail:
    0.105" (2.667mm)