    Samtec Inc. TW-08-06-T-D-483-095
    Part No.:
    TW-08-06-T-D-483-095
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-08-06-T-D-483-095.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 16POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.095" (2.413mm)
    Length - Stack Height:
    0.483" (12.268mm)
    Length - Tail:
    0.095" (2.413mm)