    Samtec Inc. TW-08-07-T-D-450-125
    Part No.:
    TW-08-07-T-D-450-125
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-08-07-T-D-450-125.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 16POS
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.752" (19.101mm)
    Length - Post (Mating):
    0.177" (4.496mm)
    Length - Stack Height:
    0.450" (11.430mm)
    Length - Tail:
    0.125" (3.175mm)