    Samtec Inc. TW-08-08-LM-S-510-220
    Part No.:
    TW-08-08-LM-S-510-220
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-08-08-LM-S-510-220.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 8POS
    Number of Positions:
    8
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.831" (21.107mm)
    Length - Post (Mating):
    0.101" (2.565mm)
    Length - Stack Height:
    0.510" (12.954mm)
    Length - Tail:
    0.220" (5.588mm)