    Samtec Inc. TW-09-03-T-D-280-090
    Part No.:
    TW-09-03-T-D-280-090
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-09-03-T-D-280-090.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 18POS
    Number of Positions:
    18
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.535" (13.589mm)
    Length - Post (Mating):
    0.165" (4.191mm)
    Length - Stack Height:
    0.280" (7.112mm)
    Length - Tail:
    0.090" (2.286mm)