    Samtec Inc. TW-10-01-T-D-120-065
    Part No.:
    TW-10-01-T-D-120-065
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-10-01-T-D-120-065.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 20POS
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    TW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    20
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.323" (8.204mm)
    Length - Post (Mating):
    0.138" (3.505mm)
    Length - Stack Height:
    0.120" (3.048mm)
    Length - Tail:
    0.065" (1.651mm)