    Samtec Inc. TW-12-12-T-S-810-150
    Part No.:
    TW-12-12-T-S-810-150
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-12-12-T-S-810-150.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 12POS
    Number of Positions:
    12
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.110" (28.194mm)
    Length - Post (Mating):
    0.150" (3.810mm)
    Length - Stack Height:
    0.810" (20.574mm)
    Length - Tail:
    0.150" (3.810mm)