    Samtec Inc. TW-13-08-T-S-350-240
    Part No.:
    TW-13-08-T-S-350-240
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-13-08-T-S-350-240.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 13POS
    Number of Positions:
    13
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.831" (21.107mm)
    Length - Post (Mating):
    0.241" (6.121mm)
    Length - Stack Height:
    0.350" (8.890mm)
    Length - Tail:
    0.240" (6.096mm)