    Samtec Inc. TW-13-08-T-S-470-220
    Part No.:
    TW-13-08-T-S-470-220
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-13-08-T-S-470-220.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 13POS
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    TW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    13
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.831" (21.107mm)
    Length - Post (Mating):
    0.141" (3.581mm)
    Length - Stack Height:
    0.470" (11.938mm)
    Length - Tail:
    0.220" (5.588mm)