    Samtec Inc. TW-14-05-T-S-425-090
    Part No.:
    TW-14-05-T-S-425-090
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-14-05-T-S-425-090.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 14POS
    Number of Positions:
    14
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.594" (15.088mm)
    Length - Post (Mating):
    0.079" (2.000mm)
    Length - Stack Height:
    0.425" (10.800mm)
    Length - Tail:
    0.090" (2.286mm)