    Samtec Inc. TW-14-06-T-S-250-175
    Part No.:
    TW-14-06-T-S-250-175
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-14-06-T-S-250-175.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 14POS
    Number of Positions:
    14
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.248" (6.300mm)
    Length - Stack Height:
    0.250" (6.350mm)
    Length - Tail:
    0.175" (4.445mm)