    Samtec Inc. TW-15-03-T-S-305-120
    Part No.:
    TW-15-03-T-S-305-120
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-15-03-T-S-305-120.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 15POS
    Number of Positions:
    15
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.535" (13.589mm)
    Length - Post (Mating):
    0.110" (2.794mm)
    Length - Stack Height:
    0.305" (7.747mm)
    Length - Tail:
    0.120" (3.048mm)