    Samtec Inc. TW-16-02-T-S-250-065
    Part No.:
    TW-16-02-T-S-250-065
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-16-02-T-S-250-065.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK 2.00 16POS
    Number of Positions:
    16
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.377" (9.576mm)
    Length - Post (Mating):
    0.062" (1.575mm)
    Length - Stack Height:
    0.250" (6.350mm)
    Length - Tail:
    0.065" (1.651mm)