    Samtec Inc. TW-16-07-L-Q-425-175
    Part No.:
    TW-16-07-L-Q-425-175
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-16-07-L-Q-425-175.pdf
    Description:
    FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
    Number of Positions:
    64
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.752" (19.101mm)
    Length - Post (Mating):
    0.152" (3.861mm)
    Length - Stack Height:
    0.425" (10.800mm)
    Length - Tail:
    0.175" (4.445mm)