    Samtec Inc. TW-25-07-L-D-375-SM-A-P
    Part No.:
    TW-25-07-L-D-375-SM-A-P
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-25-07-L-D-375-SM-A-P.pdf
    Description:
    FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, TW
    Packaging:
    Tube
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    50
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.751" (19.075mm)
    Length - Post (Mating):
    0.376" (9.550mm)
    Length - Stack Height:
    0.375" (9.525mm)