    Samtec Inc. TW-32-07-L-D-150-100
    Part No.:
    TW-32-07-L-D-150-100
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-32-07-L-D-150-100.pdf
    Description:
    FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    TW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    64
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.752" (19.101mm)
    Length - Post (Mating):
    0.502" (12.750mm)
    Length - Stack Height:
    0.150" (3.810mm)
    Length - Tail:
    0.100" (2.540mm)