    Samtec Inc. TW-32-07-L-D-420-190
    Part No.:
    TW-32-07-L-D-420-190
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-32-07-L-D-420-190.pdf
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.752" (19.101mm)
    Length - Post (Mating):
    0.142" (3.607mm)
    Length - Stack Height:
    0.420" (10.668mm)
    Length - Tail:
    0.190" (4.826mm)