    Samtec Inc. TW-32-07-L-D-500-125
    Part No.:
    TW-32-07-L-D-500-125
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-32-07-L-D-500-125.pdf
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.752" (19.101mm)
    Length - Post (Mating):
    0.127" (3.226mm)
    Length - Stack Height:
    0.500" (12.700mm)
    Length - Tail:
    0.125" (3.175mm)