    Samtec Inc. TW-33-06-L-D-250-200
    Part No.:
    TW-33-06-L-D-250-200
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTW-33-06-L-D-250-200.pdf
    Description:
    FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    TW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    66
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Row Spacing:
    0.079" (2.00mm)
    Length - Overall Pin:
    0.673" (17.094mm)
    Length - Post (Mating):
    0.223" (5.664mm)
    Length - Stack Height:
    0.250" (6.350mm)
    Length - Tail:
    0.200" (5.080mm)