    Samtec Inc. ZW-04-12-S-D-665-115
    Part No.:
    ZW-04-12-S-D-665-115
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-04-12-S-D-665-115.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 8POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.250" (6.350mm)
    Length - Stack Height:
    0.665" (16.891mm)
    Length - Tail:
    0.115" (2.921mm)