    Samtec Inc. ZW-05-12-G-D-305-380
    Part No.:
    ZW-05-12-G-D-305-380
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-05-12-G-D-305-380.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, ZW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.345" (8.763mm)
    Length - Stack Height:
    0.305" (7.747mm)
    Length - Tail:
    0.380" (9.652mm)