    Samtec Inc. ZW-05-12-G-D-590-315
    Part No.:
    ZW-05-12-G-D-590-315
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-05-12-G-D-590-315.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.125" (3.175mm)
    Length - Stack Height:
    0.590" (14.986mm)
    Length - Tail:
    0.315" (8.000mm)