    Samtec Inc. ZW-05-14-G-D-1140-145
    Part No.:
    ZW-05-14-G-D-1140-145
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-05-14-G-D-1140-145.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.430" (36.322mm)
    Length - Post (Mating):
    0.145" (3.683mm)
    Length - Stack Height:
    1.140" (28.956mm)
    Length - Tail:
    0.145" (3.683mm)