    Samtec Inc. ZW-05-14-G-D-730-530
    Part No.:
    ZW-05-14-G-D-730-530
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-05-14-G-D-730-530.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, ZW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.430" (36.322mm)
    Length - Post (Mating):
    0.170" (4.318mm)
    Length - Stack Height:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Tail:
    0.530" (13.462mm)