    Samtec Inc. ZW-05-14-G-D-815-445
    Part No.:
    ZW-05-14-G-D-815-445
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-05-14-G-D-815-445.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.430" (36.322mm)
    Length - Post (Mating):
    0.170" (4.318mm)
    Length - Stack Height:
    0.815" (20.700mm)
    Length - Tail:
    0.445" (11.303mm)