    Samtec Inc. ZW-05-20-G-D-500-530
    Part No.:
    ZW-05-20-G-D-500-530
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-05-20-G-D-500-530.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.100" (2.540mm)
    Length - Stack Height:
    0.500" (12.700mm)
    Length - Tail:
    0.530" (13.462mm)