    Samtec Inc. ZW-05-20-G-D-705-130
    Part No.:
    ZW-05-20-G-D-705-130
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-05-20-G-D-705-130.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.295" (7.493mm)
    Length - Stack Height:
    0.705" (17.907mm)
    Length - Tail:
    0.130" (3.302mm)