    Samtec Inc. ZW-06-09-G-D-300-215
    Part No.:
    ZW-06-09-G-D-300-215
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-06-09-G-D-300-215.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 12POS
    Number of Positions:
    12
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.215" (5.461mm)
    Length - Stack Height:
    0.300" (7.620mm)
    Length - Tail:
    0.215" (5.461mm)