    Samtec Inc. ZW-06-20-L-D-740-120
    Part No.:
    ZW-06-20-L-D-740-120
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-06-20-L-D-740-120.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 12POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.270" (6.858mm)
    Length - Stack Height:
    0.740" (18.796mm)
    Length - Tail:
    0.120" (3.048mm)