    Samtec Inc. ZW-06-20-L-D-794-110
    Part No.:
    ZW-06-20-L-D-794-110
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-06-20-L-D-794-110.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 12POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.226" (5.740mm)
    Length - Stack Height:
    0.794" (20.168mm)
    Length - Tail:
    0.110" (2.794mm)