    Samtec Inc. ZW-07-07-G-D-200-150
    Part No.:
    ZW-07-07-G-D-200-150
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-07-07-G-D-200-150.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 14POS
    Number of Positions:
    14
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.080" (2.032mm)
    Length - Stack Height:
    0.200" (5.080mm)
    Length - Tail:
    0.150" (3.810mm)