    Samtec Inc. ZW-07-07-G-D-245-103
    Part No.:
    ZW-07-07-G-D-245-103
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-07-07-G-D-245-103.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 14POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.082" (2.083mm)
    Length - Stack Height:
    0.245" (6.223mm)
    Length - Tail:
    0.103" (2.616mm)