    Samtec Inc. ZW-07-08-G-D-259-152
    Part No.:
    ZW-07-08-G-D-259-152
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-07-08-G-D-259-152.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 14POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating):
    0.119" (3.023mm)
    Length - Stack Height:
    0.259" (6.579mm)
    Length - Tail:
    0.152" (3.861mm)