    Samtec Inc. ZW-07-08-G-D-285-130
    Part No.:
    ZW-07-08-G-D-285-130
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-07-08-G-D-285-130.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 14POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating):
    0.115" (2.921mm)
    Length - Stack Height:
    0.285" (7.239mm)
    Length - Tail:
    0.130" (3.302mm)