    Samtec Inc. ZW-07-10-L-D-475-215
    Part No.:
    ZW-07-10-L-D-475-215
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Board Spacers, Stackers (Board to Board)
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-07-10-L-D-475-215.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 14POS
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    Flex Stack, ZW
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Number of Positions:
    14
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating):
    0.140" (3.556mm)
    Length - Stack Height:
    0.475" (12.065mm)
    Length - Tail:
    0.215" (5.461mm)