    Samtec Inc. ZW-07-10-L-D-490-100
    Part No.:
    ZW-07-10-L-D-490-100
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-07-10-L-D-490-100.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 14POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating):
    0.240" (6.096mm)
    Length - Stack Height:
    0.490" (12.446mm)
    Length - Tail:
    0.100" (2.540mm)