    Samtec Inc. ZW-07-10-L-D-525-150
    Part No.:
    ZW-07-10-L-D-525-150
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-07-10-L-D-525-150.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 14POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating):
    0.155" (3.937mm)
    Length - Stack Height:
    0.525" (13.335mm)
    Length - Tail:
    0.150" (3.810mm)