    Samtec Inc. ZW-08-12-S-S-312-360
    Part No.:
    ZW-08-12-S-S-312-360
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-08-12-S-S-312-360.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 8POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.358" (9.093mm)
    Length - Stack Height:
    0.312" (7.925mm)
    Length - Tail:
    0.360" (9.144mm)